معرفی دیدنی های اردل

0
302

اردل شهری کهن در چهارمحال بختیاری است. مردمان اين شهرستان وحومه دارای گويش،موسيقی وآداب بختياری هستند.در کتب قدیمیاردل را به نام‌های بردر، بردل و آردال خوانده‌اند.معرفی دیدنی های اردل با آب و هوای معتدل سرد و خشک از مراکز ییلاقی ایل هفت لنگ بختیاری می‌باشد. ابزارهای سنگی یافت شده در منطقه مربوط به دوره پارینه سنگی و دوره آغاز نوسنگی است که حکایت از قدمت ۱۰ تا ۱۱ هزار ساله آن دارد.

مناطق دیدنی اردل

آبشار دره عشق

آبشار دره عشق یکی از زیباترین دره های استان چهارمحال و بختیاری استکه در بخش جنوب غربی استان و دربخش ناغان واقع گردیده است. این آبشار در دل جنگلهای منطقه ی حفاظت شده ی هلن و در منطقه مشایخ قرار داشته و منظره ای زیبا و دیدنی را برای علاقه مندان به طبیعت رقم زده است . این آبشار با سرعت زیاد از دل کوه بیرون می جهد و بیش از یکصد متر ارتفاع دارد.

آبشار دره عشق
آبشار دره عشق

در کنار این آبشار رود کارون به آرامی جاری است و در ترکیب با انارستان ها و شالیزارهای روستاهای دره عشق و دورک شاهپوری، فضای شگفت انگیزی را به وجود آورده است.

تور های لحظه اخری ما را در اینستاگرام رستاک تور دنبال کنید

قلعه ابوالقاسم خان اردل

قلعه اردل به دستور ابوالقاسم خان بختیاری در اواخر دوره قاجاریه ساخته شده است و از مناطق دیدنی اردل می باشد. ساختمان اصلی دارای سه جبهه اصلی با ایوان‌های ستون دار در جهات شمال، جنوب، غرب و ابنیه

معرفی دیدنی های اردل  سامانه جامع گردشگری رستاک
قلعه ابوالقاسم خان اردل

جانبی در جهت مشرق بوده که درسال ۱۳۵۵ بخش عمده ای از آ ن تخریب گردیده است. سرستونها، ستونها و سنگ قبور نفیس خوانین در این بنا از بخشهای قابل توجه می باشند.

چشمه سرداب رستم آباد

چشمه سرداب رستم آباد که در شهرستان اردل قرار دارد یکی از زیباترین گردشگاهای چهارمحال و بختیاری است. در اطراف این چشمه درختان کهن سالی وجود دارد. گر چه مناطق دیدنی ومفرح چهارمحال وبختیاری به عنوان قلب زاگرس با مواهب طبیعی دل انگیز کم نیست، اما چشمه سرداب اردل یکی از این مناظر بدیع و منحصر بفرد محسوب می شود.

چشمه سرداب رستم آباد
چشمه سرداب رستم آباد

آبشار زرد لیمه (بوینه)

مردم محلی به بلندی، زرد می‌گویند و لیم را نیز به معنی پایین دست می‌دانند. بنابراین زرد لیمه به معنای آبی است که از بلندی به پستی می ریزد. کنار رود بازفت و در سلسله کوههای زاگرس، آبشارهای زیبا و متنوع زیادی وجود دارند.

تور های لحظه اخری ما را در اینستاگرام رستاک تور دنبال کنید

دره دیناران زرد لیمه را در دل خود جای داده و آب سرشار آن به رودخانه کارون می‌ریزد و در آینده با سد بهشت آباد اردل بخشی از آب آن ذخیره سازی خواهد شد. این آبشار در مسیر کوچ عشایر و در استان چهار محال و بختیاری، به واسطه قرار داشتن در مسیری سرسبز و در عین حال تاریخی جذابیت خاصی دارد.

شوران آبسرده

در گشت و گذار در شهرستان اردل به روستایی می رسیم به نام شوران آبسرده. مسیر رسیدن به روستا کوهستانی است در قسمت های بسیاری ازمسیر کوه ریزش کرده است که در زبان محلی به شور کردن کوه یا پایین ریختن کوه تعبیر می شود از طرفی چشمه آبسرده در این روستا قرار دارد که به آن شوران آبسرده گفته می شود.معرفی دیدنی های اردل

شوران آبسرده
شوران آبسرده

روستای کاوند درویشان

روستای کاوند دویشان ازتوابع شهرستان اردل .بخش مرکزی۳۰کیلومتری جنوب غرب شهراردل و۱۰۵کیلومتری جنوب غرب شهرکرد(مرکزاستان)واقع شده است  و از مناطق دیدنی اردل است

این روستا در طول جغرافیایی ۵۰ درجه و عرض ۳۱ درجه و ۵۶ دقیقه شمالی در ارتفاع ۱۵۴۰ متری از سطح ابهای ازاد و در بستری جنگلی استقرار یافته و از طرف شمال به ارتفاعات از جنوب به یکی از سر شاخه های کارون و باغات از سمت شرق به رودخانه کارون و از غرب به مزارع و باغات محدود می گردد. به گفته اهالی سابقه پیدایش یکجانشینی در منطقه به زمان کاوه اهنگر باز میگردد و اهالی خود را از نوادگان کاوه آهنگر می دانند.معرفی دیدنی های اردل

آبشار لندی

آبشار لندی یکی از آبشارهای دائمی و زیبای استان چهارمحال و بختیاری است که در منطقه شلیل از توابع شهرستان اردل قرار گرفته است و از مناطق دیدنی اردل است

جهت اقامتگاه های داخلی اعم از ویلا ، سوییت ، هتل آپارتمان و واحد های بوم گردی از:

سیستم رستاک و اپلیکیشن اندروید قابل دانلود از کافه بازار و گوگل پلی می توانید استفاده نمایید .

آبشار لندی
آبشار لندی

پل بهشت آباد

پل بهشت آباد مربوط به دوره قاجاری است و در شهرستان اردل، روستای بهشت آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۵۹۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این پل درعهد قاجار توسط یکی ازخوانین قدرتمند بختیاری بنام حسینقلیخان ایلخان بختیاری در شش کیلومتری شهر اردل در کنار روستای بهشت آباد بر روی رودخانه بهشت آباد ساخته شده است.

نسخنه اندروید اپلیکیشن را می توانید از کافه بازار یا گوگل پلی دانلود نمایید.

رزرو اقامتگاه و یا هر خدمات دیگر از سیستم رستاک رایگان است.

بلیط های داخلی و چارتری ارزان قیمت را نیز می توانید از رستاک تیکت تهیه فرماید.

تورهای داخلی و خارجی خود را نیز از رستاک تهیه فرمایید.

برای اولین بار رستاک انواع اتومبیل با راننده را اجاره می دهد.

ویزای کشورهای توریستی را نیز رستاک با قیمت مناسب ارائه می دهد.

خدمات گردشگری اعم از:

راهنما ،سوغاتی ،و غذای محلی ، یا هر خدمت گردشگری در محل را از سایت رستاک جستجو کنید.و انلاین بخرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید